Rozhovor s makléřem

07.07.2022

Ředitel realitní kanceláře Dominant real působící na vyškovsku pan Ondřej Bačovský, který je čtenářem Deníku poskytl redakci zajímavý rozhovor.

Jak jste se dostal k prodeji nemovitostí, popř. co Vás k tomu vedlo?
V obchodech s nemovitostmi se pohybuji od roku 2015. Začínal jsem s hypotékami. Přitom mě hodně bavilo řešit s klienty otázku jejich bydlení. Od hypoték tak už byl jen krůček k tomu, co dělám dodnes - pomáhám úspěšně prodat dům, byt či pozemek. Po hypotékovém období jsem několik měsíců strávil v jedné velké realitní společnosti, která dnes už na českém trhu nepůsobí. V tu dobu však měla celorepublikový dosah a byla to skvělá příležitost, jak nastartovat kariéru v realitách.
Prakticky ihned jsem věděl, že reality mě opravdu baví. Zároveň jsem radši, když věci můžu řídit sám.
Dnes tak mám svou realitní kancelář a koukám do budoucna. Když totiž člověk dělá něco, co ho baví a naplňuje, na výsledku se to vždy pozitivně projeví.

Zkuste nám popsat den realitního makléře.

Úspěšný realitní makléř má ve většině případů plný diář schůzek s klienty a
obchodních jednání. Klient se na nás obrátí s prosbou o pomoc s prodejem. Sejdeme se s ním a probereme strategii prodeje. Pokud se rozhodne s námi spolupracovat, všechno si vezmeme na starost. Od přípravy nemovitosti, nastavení marketingové strategie, oslovení zájemců, přes prohlídky, až po předání nemovitosti. Důležité je správně odhadnout cenu, při které hraje roli stav, lokalita a podobně.

Co můžete nabídnout Vašim klientům/zákazníkům?

Svůj klid - veškeré starosti s prodejem můžete nechat s klidným srdcem na nás.

Lidský přístup - zakládáme si na slušném, lidském jednání. Žádný nátlak, žádné nereálné sliby. Jednáme tak, jak chceme, aby bylo jednáno s námi - otevřeně, na rovinu, férově. Vzniká tak důvěra, která je pro spolupráci důležitá.

Zkušenosti sesbírané během let - v prodeji se vyznáme. Víme, jakou strategii zvolit, a jak pro vás dosáhnout výsledku, který chcete. Zapojíme naše zkušenosti i znalosti ve váš prospěch.

Proč bychom měli svou nemovitost svěřit Vám?

Pro nás je důležitá spokojenost klienta. Chci, aby značka Dominant real byla pro lidi dobrý parťák. Co pro to děláme? Poskytujeme kvalitní službu s pohodovým přístupem.

Dejme tomu, že mám k dispozici finanční prostředky.
Myslíte si že, nemovitost je i v této době výhodná investice?

Pokud máte k dispozici finance, určitě se je vyplatí investovat. Pojďte obchodovat s námi a Vám pomůžeme vydělat více. Pokud prostředky nemáte, přidejte se do našeho týmu jako realitní makléř Dominant real a my Vám ukážeme, jak si ty prostředky vydělat. Reality byly a jsou tou správnou investicí, je potřeba ale spolupracovat s úspěšným makléřem co má zkušenosti, vyzná se a poradí Vám.

Co poradíte Vašemu klientovi, který vlastní nemovitost a nevyužívá ji, a bude chtít vědět, zda je pro něj výhodnější v současné době nemovitost prodat či pronajímat?

Je potřeba ke každému klientovi přistupovat individuálně, podle jeho potřeb. Zpracujeme cenový odhad. Odhad prodejní ceny nemovitosti a za kolik se dá pronajmout nemovitost. Spočítáme náklady na potřebné investice a náklady s pronájmem spojené. Na základě výsledku se klient může rozhodnout, co pro něho bude přínosnější.